Dziś: otwarte od 11 do 18

“Strefa interesów” Spotkanie z Bartkiem Rainskim

23 stycznia 2024 (wtorek), 18:00

Cafe Bergson, pl. ks. Jana Skarbka 2, Oświęcim

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Bartek Rainski urodził się w Krakowie, ale dorastał i kształcił się w Nowym Jorku i Los Angeles. Przez całe swoje zawodowe życie, od początkulat 90. związany z branżą filmową, jako reżyser, scenarzysta i producent (film, reklama, teledyski).

Jest koproducentem międzynarodowej produkcji, entuzjastycznie przyjętego przez krytykę i publiczność, filmu “Strefa Interesów” w reżyserii Jonathana Glazera. Obraz zdobył nagrodę Grand Prix na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Od 2016 Bartek regularnie odwiedzał Oświęcim, intensywnie pracując nad filmem. Polska premiera “Strefy interesów” planowana jest na 9 lutego 2024. Bartek Rainski pracuje obecnie nad swoim debiutem fabularnym pt. “Thief”, który będzie kręcony w Nowym Jorku.

***

„Strefa interesów” to nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes, wyreżyserowany przez Jonathana Glazera („Sexy Beast”, „Narodziny” oraz „Under the Skin”) film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny.

W rolach głównych zobaczymy znaną z filmu „Toni Erdmann” Sandrę Hüller (Hedwig Höss) oraz Christiana Friedela (Rudolf Höss), który zasłynął występem w filmie „Biała wstążka” Michaela Hanekego.

Media okrzyknęły „Strefę interesów” przejmującym i głęboko wciągającym filmem (Variety), który zostanie w widzach długo po seansie (Deadline), niezwykle potrzebnym we współczesnych czasach (Vanity Fair), zatrważającym spojrzeniem na banalność zła (Indiewire).

Film jest koprodukcją Wielkiej Brytanii, Polski i USA. Całość zdjęć do filmu powstała w Polsce.

(Źródło: www.gutekfilm.pl).