Dziś: otwarte od 11 do 18

Nasz zespół

Oshpitzin Museum Team

Tomek Kuncewicz - Dyrektor
Kieruje zespołem Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu, jest dyrektorem Auschwitz Jewish Center Foundation na Polskę oraz prowadzi zajęcia - warsztaty i wykłady. Z zamiłowania ornitolog, ogrodnik i przyrodnik.

Anglista (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i judaista (Brandeis University, USA) oraz trener antydyskryminacyjny (Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego). Laureat Nagrody im. Ireny Sendlerowej oraz Medalu Powstania w Getcie Warszawskim za zachowanie polsko-żydowskiego dziedzictwa oraz sprzeciw wobec wszelkich form nienawiści.  

 

Aleksandra Kuncewicz - Administracja i Finanse
Nadzoruje sprawy finansowe i kadrowe. Kocha psy i inne zwierzęta. 

Absolwentka wydziału marketingu i zarządzania UE
w Poznaniu.

 

Dr Artur Szyndler - Kurator
Opiekuje się kolekcją zbiorów Muzeum Żydowskiego w Oświęcimiu, prowadzi badania archiwalne i historyczne oraz zajęcia muzealne. Współprowadzi projekty kulturalne. Czas wolny najchętniej spędza na koncertach.

Doktor religioznawstwa (Uniwersytet Jagielloński), autor artykułów naukowych (m.in. Yad Vashem Studies) oraz publikacji Muzeum Żydowskiego (m.in. Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia).

 

Karolina Turza - Edukatorka
Opracowuje i prowadzi programy oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych, w tym Akademię Edukacji Antydyskryminacyjnej. Współprowadzi projekty kulturalne. Uwielbia wszelakie góry

Polonistka (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej), absolwentka Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej oraz Szkoły Dramy Stosowanej Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, b.współpracowniczka Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. 

 

Maciek Zabierowski - Kierownik Działu Edukacji 
Opracowuje i prowadzi programy edukacyjne dla dorosłych: kadetów armii USA, policjantów/ek oraz nauczycieli/ek. Interesuje się nowinkami technologicznymi w edukacji i poza nią. 

Z wykształcenia historyk (Uniwersytet Jagielloński) i absolwent Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, b. przedstawiciel International School of Holocaust Studies Instytutu Jad wa-Szem w Polsce i b. współpracownik Centrum e-Learningu AGH w Krakowie.

 

Kamil Gut - Edukator i barista
Zajmuje się oprowadzaniem grup w Muzeum i po mieście, prowadzeniem warsztatów edukacyjnych oraz wyjazdów studyjnych. Jest również Head Baristą kawiarni należącej do Fundacji, gdzie dba o jakość i smak kawy.
Interesuje się muzyką (gra na gitarze, pianinie i śpiewa), nowinkami technologicznymi (głównie AI oraz implementacją AI w edukacji) i językami obcymi.

Z wykształcenia językoznawca-anglista (Uniwersytet Śląski w Katowicach) oraz absolwent Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej. 

 

Liliia Vostrikova - Edukatorka i baristka
Prowadzi warsztaty i oprowadzania grup w Muzeum. Aktywnie pracuje w kawiarni należącej do Fundacji. Pasjonatka trendów w social mediach i kultury chińskiej. Mówi w pięciu językach: ukraińskim, rosyjskim, angielskim, polskim i chińskim.

Absolwentka filologii chińskiej na Narodowym Uniwersytecie Lingwistyki w Kijowie.

 

Wesprzyj nas

Pomóż nam chronić dziedzictwo 
żydowskiego Oświęcimia i edukować 
na rzecz świata bez nienawiści

Przekaż darowiznę
Zarząd

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ajcf/ftp/oshpitzin/wp-content/themes/museum/page-fundation.php on line 52
Członkowie

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ajcf/ftp/oshpitzin/wp-content/themes/museum/page-fundation.php on line 61
Pracownicy Oświęcim

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ajcf/ftp/oshpitzin/wp-content/themes/museum/page-fundation.php on line 70
Pracownicy Nowy Jork

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ajcf/ftp/oshpitzin/wp-content/themes/museum/page-fundation.php on line 79